warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

jak się ubrać na pogrzebMało kto lubi pogrzeby nie mniej jednak branie udziału w uroczystościach pogrzebowych może czasami wynikać z czystej konieczności aniżeli potrzeby osoby która idzie w kondukcie żałobnym podczas ostatniego pożegnania. Oczywiście w przypadku, kiedy uroczystość pogrzebowa jest organizowana z powodu odejścia kogoś nam bliskiego zarówno my sami jak i cała nasza rodzina wykazuje się większym zainteresowaniem i chęcią wzięcia udziału w ostatniej drodze tej osoby. Chęć wzięcia udziału w czyimś pogrzebie, kto był nam bardzo bliski lub należał do najbliższego grona rodzinnego wynika oczywiście z potrzeby oddania czci i poszanowania dla tej osoby. To właśnie poprzez czynny udział w ostatniej drodze kogoś nam bliskiego pozwala nam na okazanie jak kimś ważnym on był w naszym życiu i jak dużym uznaniem go darzyliśmy. Naturalnie żeby to okazać we właściwy sposób nie wystarczy tylko i wyłącznie wzięcie udziału w kondukcie pogrzebowym i odprowadzenie kogoś zmarłego na cmentarz. Żeby ukazać tej osobie należyty szacunek musimy przestrzegać kilku ogólnie przyjętych zasad i norm obowiązujących podczas ostatniego pożegnania.

Najbardziej wiążącą i zarazem dostrzegalną jest oczywiście wybór odpowiedniego rodzaju ubioru na uroczystość pogrzebową. A zatem jak się ubrać na pogrzeb? Jeżeli osoba, która odeszła była kimś bliskim z naszej rodziny musimy ubrać się jak najbardziej elegancko z zachowaniem pełnej powagi. Najlepszym ubiorem i w pełni wskazanym jest oczywiście ubranie się od stóp do głowy w kolorze czarnym. Jeżeli jesteśmy nieco dalszymi krewnymi nasz ubiór nie musi być już tak oficjalny i możemy dopuścić pewne luźniejsze rozwiązanie. Zamiast ubierania się kompletnie na czarno możemy dobrać czy też dopasować kolorystykę ubioru w kolorze czarnym i szarym lub granatowym. Zachowując przy tym oczywiście jak największą staranność stroju. Bardzo ważnym elementem ubioru pogrzebowego są także różnego rodzaju dodatki w postaci nakrycia głowy, torebki czy też chociażby parasola. One również powinny być w odpowiednio dobranym kolorze.

Podobnie dzieje się w przypadku kogoś, kto nie pochodził z kręgu naszej najbliższej rodziny znaliśmy się z nim z pracy. W przypadku kiedy żegnamy kogoś ze znajomych z pracy lub sąsiadów możemy ubrać się w dużo luźniejszy strój i wybrać na przykład ten codzienny w którym chodzimy nawet do pracy. W tym przypadku nie masz już tak sztywno obowiązujących reguł. Oczywiście kolorystyka i forma ubranego przez nas stroju jest zależna w bardzo dużej mierze również od nas samych i naszej świadomości oraz kultury osobistej, jaką posiadamy no i naturalnie szacunku, jakim darzyliśmy zmarłą osobę. Sam strój to, bowiem nie wszystko bardzo ważne jest także nasze zachowanie podczas uroczystości pogrzebowej. Jakby nie było dla wielu osób utrata kogoś bliskiego to naprawdę bardzo traumatyczne przeżycie, które pragną zazwyczaj przeżywać w odpowiedniej ciszy i zadumie oraz pewnym skupieniu. Bardzo często w ostatnim pożegnaniu widoczne są łzy i ból cierpienia po stracie kogoś bliskiego, dlatego też jak frywolne zachowanie jest w tym przypadku bardzo nie na miejscu.

Tagi:jak się ubrać na pogrzeb, ubiór na pogrzeb, ubranie na pogrzeb, w co się ubrać na pogrzeb

Dodaj komentarz

loading
×