warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Odejście bliskiej osoby jest traumatycznym przeżyciem dla całej rodziny. Ogrom formalności, związanych z organizacją pochówku, może powodować dodatkowe nieprzyjemności, dlatego na rynku działają firmy profesjonalnie zajmujące się szeroko rozumianymi usługami pogrzebowymi. Czym dokładnie jest dom pogrzebowy?

Dopełnienie wszelkich procedur

Śmierć bliskiego stanowi trudny czas dla rodziny oraz przyjaciół. Profesjonalny zakład pogrzebowy stara się zatem możliwie kompleksowo odciążyć najbliższych, tak, aby musieli oni dopełnić jedynie kilku niezbędnych formalności. Chcąc maksymalnie ułatwić proces pochówku, domy pogrzebowe oferują coraz szerszy wachlarz usług. W ofercie dobrego zakładu pogrzebowego powinno się zatem znaleźć:
– transport zmarłego do kostnicy,
– organizacja pośmiertnego badania w prosektorium,
– przygotowanie ciała do pochówku,
– kremacja zwłok,
– organizacja pochówku świeckiego lub religijnego.

Dom pogrzebowy Raszczuk

Ceremonia pogrzebowa

Jak wspomniano wcześniej, dom pogrzebowy może zorganizować ceremonię pogrzebową o charakterze świeckim lub religijnym. Ceremonia pogrzebowa o charakterze świeckim prowadzona jest na cmentarzu komunalnym w obecności urzędnika państwowego. Niejednokrotnie podczas pochówku wygłaszana jest mowa pożegnalna, przygotowywana przez bliskie zmarłemu osoby. Ceremonia religijna rozpoczyna się od czuwania w kaplicy cmentarnej lub pożegnania zmarłego przed kremacją. Następnie trumna lub urna transportowane są do kościoła, gdzie odprawiana jest msza za duszę zmarłego. Z kościoła, zmarły odprowadzanych jest na miejsce wiecznego spoczynku.

Usługi pogrzebowe Białystok

Czym powinien charakteryzować się profesjonalny zakład pogrzebowy?

Najważniejszą cechą dobrego domu pogrzebowego jest doświadczenie oraz empatia pracowników. Śmierć bliskiej osoby stanowi trudny czas dla rodziny. Wieloletnie doświadczenie pracowników pozwala na poznanie ludzkich zachowań podczas straty najbliższych. Dzięki temu pracownicy dostosowują swoje zachowanie i usługi do potrzeb klientów. Strata najbliższej osoby wywołuje w bliskich silne emocje takie jak żal, smutek czy złość. Rozmowy z ludźmi pomagają zrozumieć targające bliskimi emocje oraz uczą jak zachować się wobec nich. Profesjonalny dom pogrzebowy powinien zatem gruntownie zadbać nie tylko o godne przygotowanie zmarłego do ostatniego pożegnania, ale i o pełne zrozumienia i spokoju obsłużenie rodziny.

Poszukując odpowiedniego domu pogrzebowego warto spytać o radę osoby, które często stykają się z tematem pogrzebów. Osobami takimi są ksiądz czy lekarz, którzy zawsze posłużą dobrą radą.

loading
×