warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Pogrzeb bliskiej osoby to nie tylko stresujące przeżycie, rozpacz i smutek, ale także wiele przyziemnych kwestii, których nie da się ominąć. Jedną z nich są koszty, które są w takim wypadku nieuniknione. Korzystając z pomocy i wsparcia firmy, jaką jest renomowany zakład pogrzebowy, można znacznie takie koszty obniżyć. W skutecznej optymalizacji pomogą pracownicy firm świadczących usługi pogrzebowe, takich jak zakład pogrzebowy Cerber z Warszawy.

Jak można sfinansować pogrzeb?

Zakład pogrzebowy Cerber działa na obszarze takich miejscowości i dzielnic jak: Raszyn, Tarczyn, Grójec, Nadarzyn, Antoninów, a także Warszawa Wola, Bemowo, Mokotów, Ochota i Ursynów. W ramach swoich usług świadczy wsparcie i praktyczną pomoc. Wiele elementów oferty pomaga znacznie zmniejszyć koszt pogrzebu.

Po pierwsze należy wymienić opcję, jaką jest kredytowanie pogrzebu w ramach zasiłku ZUS czy KRUS. Dzięki temu rodzina, której przychodzi pożegnać kogoś bliskiego nie musi wykładać kilku tysięcy złotych na organizację pogrzebu z własnej kieszeni. Dobra firma oferująca usługi pogrzebowe bez problemu zaczeka na to, aż zasiłek zostanie wypłacony, a także pomoże załatwić formalności z tym związane. Trzeba pamiętać, że taki zasiłek należy się każdej osobie ubezpieczonej.

Jeżeli umarła osoba nieubezpieczona, za nią zasiłek pobrać może inna bliska osoba, której takie świadczenie się należy z racji ubezpieczenia i zorganizować pogrzeb. Z kolei jeżeli nikt z najbliższych osób zmarłego nie był ubezpieczony, pogrzebem zajmie się zakład opieki społecznej, biorąc wszelkie koszty na siebie.

usługi pogrzebowe w warszawie

Pomoc w obniżeniu kosztów pogrzebu

Zakład pogrzebowy może również pomóc w wyborze tańszych opcji w przypadku takich niezbędnych akcesoriów do pogrzeb jak trumna czy urna. Tak naprawdę ceny trumien wahają się znacznie, zaś te tańsze wcale nie spełniają gorzej swego zadania, potrafią być dobrze wykonane i estetycznie oraz elegancko się zaprezentować. Znaczne oszczędności można także poczynić na kwiatach na uroczystość pogrzebową, wybierając skromniejsze wersje wieńców. Wysokie koszty generuje także zazwyczaj także stypa. W przypadku bardzo skromnych zasobów materialnych można z powodzeniem zrezygnować z drogiego przyjęcia, decydując się jedynie na skromny obiad w gronie najbliższej rodziny.

Kolejna możliwość obniżenia kosztu pogrzebu dotyczy stroju, w którym zostanie pochowana osoba zmarła. Dla wygody rodziny zakład pogrzebowy może przygotować ciało do pochowku wraz ze strojem, jednakże jeżeli koszta bliskich są ograniczone, rodzina może przecież wybrać coś z szafy osoby zmarłej. Na pewno znajdzie się tam odpowiedni strój spośród tych, które lubiła lub w czym dobrze wyglądała.

W taki sposób można z dobrym zakładem pogrzebowym krok po kroku obniżać i optymalizować koszty pogrzebu w taki sposób, by zmieścić się w kwocie zasiłku pogrzebowego. Na pewno będzie to łatwe, gdy firma oferująca usługi pogrzebowe pomoże klientowi wybrać ze swojej oferty elementy korzystne cenowo, a w dalszym ciągu wysokiej jakości.

Tagi:zakład pogrzebowy Warszawa

loading
×