warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Wszyscy znamy powiedzenie, które mówi o tym, że na świecie pewne są tylko dwie rzeczy: śmierć i podatki. Każdy człowiek doświadczył śmierci bliskiej osoby – kogoś z rodziny, przyjaciela, znajomego. Jest to niezwykle trudny i bolesny czas, a jeszcze dodatkowo trzeba zająć się kwestią pochówku.

Kontrowersje związane z kremacją?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu większość ludzi w naszym kraju była przyzwyczajona do tego, że do ziemi chowa się ciało zmarłego, a nie jego prochy. Dziś już nawet w małych miejscowościach i na wsiach kremacja nie budzi większych kontrowersji. Każdy człowiek ma prawo wyboru co do tego, czy po śmierci chce być spalony, skremowany, czy też chce, aby w ziemi pochowano jego ciało. Wybór danej osoby powinien być respektowany przez rodzinę i bliskich. Kościół Katolicki nie ma nic przeciwko kremacji, o ile oczywiście jej powody nie są sprzeczne z nauczaniem Kościoła. Katoliccy księża w większości nie stawiają przeszkód i nie robią problemów z pogrzebem prochów. Również organizacja świeckiego pochówku z urną z prochami jest jak najbardziej możliwa i jest spotykana coraz częściej, zarówno w wielkich miastach, jak mniejszych miejscowościach. Potrzeb może być piękną uroczystością, pięknym wspomnieniem zmarłej osoby. Trzeba tylko wybrać właściwe osoby do jego organizacji.

kremacja warszawa

Wybór zakładu pogrzebowego

W przypadku organizacji pogrzebu bliskiej osoby, zdecydowanie warto wybrać profesjonalną firmę. Zakład pogrzebowy Nekropolis wesprze rodzinę i bliskich w tych trudnych chwilach, wskaże możliwe rozwiązania, zarówno te prawne, jak i praktyczne. Ofertę kremacji można zobaczyć na  https://nekropolis.com.pl/oferta/kremacja-warszawa/. Wybór trumny kremacyjnej i urny na prochy jest konieczne. Niezwykle ważna ze strony zakładu pogrzebowego jest dyskrecja i profesjonalne podejście oraz kompetentna obsługa. Towarzyszenie rodzinie w tych trudnych chwilach to niezwykle odpowiedzialne zadanie, do którego potrzeba empatii. Ceremonia żałobna i ostatnie pożegnanie z pewnością nie będą łatwe, dla nikogo. Jednak można zrobić wiele, ale było to doświadczenie, które zapamięta się na długo i to wcale nie w tym negatywnym sensie.

Mimo coraz większej tolerancji dla ludzkich wyborów kremacja wciąż może być dla kogoś wyborem dziwnym, niezwykłym. Warto jednak próbować zrozumieć motywy osoby, która się na to zdecydowała. Warszawa to miasto, które szczególnie boryka się z problemem braku miejsc grzebalnych. Tutaj szczególnie warto rozważyć kremację, ze względów logistycznych, ekologicznych i ekonomicznych. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości kremacja będzie wybierana coraz częściej.

loading
×