warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Śmierć kogoś bliskiego to dla każdego niezwykle trudny czas. Często nie możemy się wówczas pozbierać i normalnie funkcjonować. Niestety trzeba jednak wiedzieć, że musimy w takiej sytuacji przeprowadzić wiele formalności. Oto krótki poradnik co zrobić w przypadku śmierci kogoś bliskiego.

Jeśli do zgonu doszło w domu należy wezwać na miejsce lekarza. Ten na miejscu stwierdzi zgon oraz wystawi kartę zgonu. Kolejnym krokiem jest kontakt z wybranym zakładem pogrzebowym. Pamiętaj jednak należy, iż konieczna będzie w tym momencie wspomniana wcześniej karta zgonu wystawiona przez lekarza. Następnie wraz z kartą zgonu oraz dowodem osobistym osoby, która zmarła udać należy się do Urzędu Stanu Cywilnego w celu pobrania Aktu Zgonu. Warto pamiętać, iż należy pobrać dwa egzemplarze Aktu Zgonu ponieważ jeden z nich będzie potrzeby do załatwienia formalności w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Wszystkie te dokumenty będą także konieczne do organizacji pogrzebu.

zakład pogrzebowy bielany

Jeśli chodzi o sam pogrzeb, najlepiej zdać się na fachową pomoc zakładu pogrzebowego. Oferują one bardzo szerokie usługi pogrzebowe. Pracownicy zakładu są wstanie zająć się niemal każdą sprawą w naszym imieniu. Z pracownikiem zakładu pogrzebowego ustalimy wszelkie formalności dotyczące przebiegu samej ceremonii pogrzebowej. Samą organizacją pogrzebu od tego momentu zajmuje się już tylko zakład pogrzebowy. Jeśli chcemy, aby pogrzeb był kościelny, oprócz wcześniej wspomnianych dokumentów konieczne będzie także pozyskanie stosownego zaświadczenia z parafii do jakiej należała osoba zmarła.

W każdym mieście jest przynajmniej kilka zakładów pogrzebowych. Jeśli mieszkamy w takim mieście jak Warszawa wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać hasło „zakład pogrzebowy Bielany„, aby zapoznać się z ofertami zakładów pogrzebowych. Na rynku istnieją także zakłady, które działają przez całą dobę siedem dni w tygodniu. To duża pomoc jeśli do zgonu dojdzie np. w nocy lub w weekend. Tylko od nad też będzie zależało czy dojdzie do tradycyjnego pogrzebu czy być może do kremacji. Zakłady pogrzebowe są wstanie zrealizować wybraną opcję.

loading
×