warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

napis na wieniec pogrzebowy

Odejście kogoś bliskiego lub osoby, którą znaliśmy i byliśmy zżyci stanowi zawsze nie lada wydarzenie w życiu każdego z nas. Dla wielu z nas pogrzeb takiego kogoś jest jedyna okazja do stosownego pożegnania jej na wieki. W związku z tym chcąc zachować właściwy szacunek i należytą powagę warto w odpowiedni sposób się przygotować do wzięcia udziału w pogrzebie.

Większość osób decyduje się na zakup kwiatów w postaci wieńca lub wiązanki. Szarfy na takich wiązankach pogrzebowych zawierają bardzo często odpowiednie dedykacje, które mają wyrażać żal po stracie zmarłego. Pogrzeb to uroczystość, która polega na pożegnaniu osoby zmarłej w podniosły, pełen szacunku sposób. Szarfy pogrzebowe na te okazję są bardzo ważne, tak samo jak same wiązanki. Jeżeli nie wiemy, jaka dedykacja na szarfę pogrzebową będzie najlepsza, wystarczy poszukać odpowiednich przykładów w internecie.

Możliwości jest bardzo wiele i najczęściej są to krótkie, proste frazy, takie jak „Ostatnie pożegnanie”, „Z Żalem żegnamy”, „Spoczywaj w pokoju” itp. Rodzina i bliscy często wybierają napis na wiązankę pogrzebową o nieco głębszym znaczeniu. Wiązanka pogrzebowa nie musi być ogromnym bukietem, choć osoby najbliższe najczęściej decydują się właśnie na coś większego. Najważniejsze jest jednak znaczenie takiego bukietu, który ma oznaczać uczucie, szacunek i żal po stracie. Sam napis na wieniec pogrzebowy nie jest rozległy. To zazwyczaj jedno zdanie, mówiące o tym, kto żegna lub po prostu wyrażające samo pożegnanie. Wieniec pogrzebowy wykona kwiaciarnia. Koło cmentarza działa kwiaciarnia Elusia, której specjalizacją są wiązanki pogrzebowe Warszawa.

Wszyscy uczestnicy ceremonii pogrzebowej pojawiają się na cmentarzu z bukietem kwiatów, który następnie kładą na świeżym grobie. Szarfy pogrzebowe są niejaką ozdoba takich bukietów, ale również wyznaniem tego, co chce się zmarłemu przekazać. Tym, tak zwanym ostatnim pożegnaniem, zwartym w prostym zdaniu na wiązance kwiatów. Każda osoba zmarła zasługuje na godny pochówek, dlatego właśnie na pogrzebie zawsze powinny pojawiać się wiązanki kwiatów z odpowiednią dedykacją. Zarówno rodzina, jak i znajomi oraz współpracownicy zamawiają specjalne bukiety, z którymi mogą udać się na uroczystość, swoją postawą i strojem wyrażając żal i pełną smutku powagę.

Tagi:dedykacja na wieniec pogrzebowy, napis na szarfę pogrzebowa

loading
×