warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Utrata bliskiej osoby bywa bolesna. Nie dość, że właśnie straciło się mamę, męża, babcię, dziecko – to jeszcze w tym trudnym czasie trzeba zająć się szeregiem formalności – związanych chociażby z organizacją pogrzebu. Rzadko kiedy ma się do tego głowę. Po wybraniu cmentarza do pochówku, warto jak najszybciej skontaktować się z firmą zajmującą się usługami pogrzebowymi (np. tutaj)

Jak zacząć organizację ostatniego pożegnania?

Po stracie kogoś bliskiego, mimo duszy pogrążonej w smutku, trzeba się spiąć w sobie i rozpocząć organizację ceremonii ostatniego pożegnania. Warto swojej kroki skierować do firmy świadczącej usługi pogrzebowe. W takim miejscu można dowiedzieć się wszystkiego co potrzebne oraz załatwić maksymalnie dużo formalności. Obecnie firmy zajmujące się organizacją pogrzebów biorą na siebie większość załatwiania. Dzięki temu żałobnik nie musi skupiać się w tym czasie na mało istotnych dla niego sprawach. Usługi pogrzebowe nie polegają zatem wyłącznie na wyznaczeniu daty i miejsca pochówku. Przedsiębiorstwo pogrzebowe określa rodzaj pogrzebu – czy jest on kościelny czy nie, ustala oprawę muzyczną, wskazuje osobę, która poprowadzi ceremonię. Oczywiście, zakłady pogrzebowe oferują również zbudowanie pomnika, który stanie na miejscu pochówku.

organizacja pogrzebu

Jaki jest koszt pogrzebu?

Wydawać by się mogło, że koszt pogrzebu to wcale nie taka droga sprawa. Nic bardziej mylnego! Jeśli podsumuje się koszty organizacji ceremonii na cmentarzu, opłata księdza, organisty, datek na mszę, wykupienie miejsca pochówku czy zamówienie bukietów żałobnych – to powstaje naprawdę spora kwota. Ponadto, należy uświadomić sobie, że usługi pogrzebowe to tylko część wydatków – większość osób organizuje stypę, na którą zaprasza gości po pogrzebie. Nie da się ukryć, że stanowczo najwyższy koszt generuje zamówienie pomnika. Groby z nietypowej płyty, czy zamawiane na potrzeby rodzinnych grobowców, są niekiedy horrendalnie drogie. Z pewnością jednak warto zainwestować nieco więcej pieniędzy – to w końcu wydatek raz na zawsze. Solidny pomnik jest również łatwiejszy w utrzymaniu w czystości.

loading
×