warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Śmierć bliskiej osoby to zawsze wielka tragedia rodziny. W przypadku śmierci za granicą do całej organizacji pogrzebu dochodzi jeszcze cały proces logistyczny, związany z transportem zwłok lub prochów do Polski. W takich trudnych chwilach bardzo ważną rolę odgrywają firmy profesjonalnie zajmujące się tego typu usługami. Transport zwłok jest obostrzony wieloma zasadami, których należy przestrzegać.

Przewóz zwłok z Anglii do Polski wymaga załatwienia i uzyskania dużej liczby dokumentów. Aby zwłoki mogły być przetransportowane z Anglii, Szkocji czy Irlandii wymagana jest decyzja, którą wydaje starosta lub prezydent miasta właściwy ze względu na planowane miejsce pochówku ciała lub prochów. Oprócz tego potrzebować będziemy zaświadczenia na przewóz zwłok lub prochów do kraju wydawane przez ambasady RP w Anglii, Szkocji lub Irlandii. Wszystkie te dokumenty w ramach usługi pogrzebowej załatwi za rodzinę zakład pogrzebowy. Rodzina zmarłego musi jednak złożyć wniosek do starosty lub prezydenta miasta.

transport zwłok z anglii

Wykaz dokumentów potrzebny, aby transport zwłok z Anglii do Polski był możliwy, jest dość obszerny. Aby przewieźć zwłoki, musimy przedstawić w Wydziale Konsularnym RP akt zgonu, zaświadczenie medyczne, że przyczyną zgonu nie była choroba zakaźna, zaświadczenie zakładu pogrzebowego zajmującego się transportem, że ciało zostało włożone do metalowej trumny, zawierającej na dnie warstwę substancji chłonnej o odpowiedniej grubości, a trumna metalowa została dokładnie zalutowana i włożona do drewnianej skrzyni w taki sposób, aby nie mogła się w niej przemieszczać. Cały komplet dokumentów zgromadzi zakład pogrzebowy zajmujący się transportem zwłok, oczywiście za zgodą rodziny zmarłego.

Zakłady pogrzebowe oferujące  transport zwłok z Anglii do Polski są bardzo profesjonalne i posiadające wieloletnie doświadczenie. Usługi wykonują w bardzo szybkim czasie i w sposób bardzo kompleksowy. Firmy te posiadają specjalistyczny sprzęt i akcesoria. Ciało w trumnie lub urna z prochami przewożone mogą być drogą lądową, morską lub lotniczą.

Tagi:usługi pogrzebowe

loading
×