warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
Usługi pogrzebowe

Usługi pogrzebowe

Usługi pogrzebowe – trudny wybór

Kiedy umrze nam ktoś bliski, to naturalnie jest to dla nas wydarzenie trudne, z którym musimy sobie poradzić. I chociaż nie raz z tego powodu będziemy jeszcze przez bardzo długi okres czasu pozostawać w długiej żałobie, jak i kryzysie, powinniśmy mieć świadomość tego, że nie jest to sytuacja na której powinniśmy się zatrzymywać. Oczywiście, każda żałoba musi przejść przez pewne etapy i dla każdego one też będą i inne i będą trwać inną długość czasu, jednak należy mieć świadomość tego, że będą to kolejne sytuacje w naszym życiu, które będą po prostu musiały być przez nas pokonane. I chociaż na samym początku, kiedy będziemy jeszcze zaaferowani tym, żeby sam pogrzeb urządzić tak, aby przebiegał bez jakichkolwiek zakłóceń, to powinniśmy się też skupić na tym, że nie będzie tutaj chodzić tylko o same usługi pogrzebowe i sam czas pogrzebu.

Najważniejsze będzie bowiem to, aby nie hamować swoich negatywnych emocji i pozwolić znaleźć im ujście w życiu realnym. Tylko tak nie będziemy się narażać na to, aby czas żałoby przeżyć niewłaściwie. Wiele osób tłumi często emocje czy też nie potrafi ich okazać w adekwatny sposób, przez co bardzo często zostawiają je w sobie. Jednak istotne jest to, żeby naprawdę odnieść się do tego, co czujemy i właściwie to przepracować. Ma to wpływ zarówno na nasze zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Może być też naprawdę tragiczne w skutkach, a więc nie należy sobie pozwalać na jakiekolwiek bagatelizowanie tego. Być może już nawet na długo po tym, jak skończymy korzystać z pomocy firmy takiej jak usługi pogrzebowe Szczecin odezwą się w nas żale dotychczas skrywane.

Jednak wtedy też powinniśmy wiedzieć, że najważniejsze będzie, aby przeżyć to w stosowny sposób. W taki, który pozwoli nam znaleźć spokój po śmierci osoby nam bliskiej na tyle, że już więcej nie będziemy też musieli się tym zamartwiać. Musimy sami godnie taką osobę pożegnać i wiedzieć, dzięki czemu będziemy mogli odzyskać siły witalne i do odnalezienia się w życiu bez tej osoby, która odeszła. Nie będzie to z pewnością czymś łatwym, ale jest to coś, co będziemy musieli przejść, jeżeli tylko chcemy w dalszym swoim życiu funkcjonować prawidłowo. Dlatego nie będzie nam można zaniedbać żadnego z etapów żałoby. I chociaż nie będzie to nic prostego, to będzie to nasz obowiązek. Także wobec osoby zmarłej. Musimy nauczyć się, jak radzić sobie z emocjami po stracie, gdyż w ten sposób będziemy mogli znaleźć dla siebie mowy sens w naszym życiu. Jak więc widać, stawka tutaj będzie bardzo wysoka.

Dodaj komentarz

loading
×