warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Kiedy przychodzi czas na pożegnanie bliskiej nam osoby, bardzo ważnym jest zorganizowanie jej godnego pochówku. Jak wiadomo w sytuacji, kiedy nasze serce wypełnia ból i smutek trudno jest wziąć się w garść i rozpocząć organizację ostatniego pożegnania. W związku z tym warto zgłębić temat jakim są pogrzeby w Warszawie i skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy się tym zajmą. Zanim to jednak nastąpi, koniecznym jest dowiedzenie się na temat tego, jakie kroki trzeba podjąć po śmierci członka rodziny.

Co zrobić, kiedy odejdzie członek rodziny?

W pierwszej kolejności w Urzędzie Stanu Cywilnego należy pozyskać akt zgonu, który wydany zostaje na podstawie karty zgonu wystawionej przez lekarza. Jeżeli śmierć nastąpiła w domu, wówczas należy zawiadomić pogotowie z którym przyjedzie lekarz i stwierdzi zgon wystawiając właśnie wspomnianą wyżej kartę. Jeżeli natomiast śmierć nastąpiła w szpitalu, wówczas kartę taką wystawi lekarz, który będzie pełnił dyżur.

Jak zorganizować pogrzeb krok po kroku?

Kiedy zdobędziemy już całą niezbędną dokumentację, następnym krokiem jest udanie się do księdza lub skontaktowanie się z administracją cmentarza w celu wyznaczenia daty pogrzebu oraz miejsca pochówku. Pamiętać należy o tym, że z księdzem kontaktujemy się w sytuacji, kiedy chcemy pochować członka rodziny w obrzędzie religijnym. Jeżeli pogrzeb ma być jednak świecki – koniecznym jest kontakt z administracją cmentarza i wykupienie miejsca. Następnie przychodzi czas na wybór zakładu pogrzebowego, ustalenie szczegółów uroczystości itp. Szczegółowe i profesjonalne porady na temat organizacji pogrzebu dostępne są na stronie pogrzebowawarszawa.pl lub na stronie ewarszawa.info. Znaleźć tam można wszystkie ważne informacje na tematy związane zarówno z kwestiami prawnymi, jak i samym zorganizowaniem pogrzebu.

loading
×