warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Śmierć to z pewnością jeden z najbardziej nieodgadnionych jak dotąd elementów życia społecznego. Choć sam proces umierania nie jest nam nieznany, wciąż nie mamy pojęcia co tak naprawdę dzieje się z naszą duszą po śmierci i czy gdy nasze ciało już umrze, nadal będziemy żyć w innej przestrzeni?

Uczczenie pamięci zmarłych, w szczególności tych najbliższych naszym sercom osób jest dla wielu bardzo istotne. Coraz częściej wielu ludzi jednak nie ma pojęcia w jaki sposób to zrobić.

nagrobek

W tym temacie nie mamy zbyt wielu możliwości, ponieważ możemy jedynie zdecydować się na uroczysty pochówek, jak również wykonać godny naszego zmarłego pomniki czy też nagrobki. Warto pamiętać, że pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami istnieje pewna różnica.

Jeżeli nie chcemy aby miejsce pochówku zmarłej nam osoby było zbyt wystawne, możemy zdecydować się na nagrobek. Jest to klasyczne rozwiązanie, które wykonane jest z kamiennych płyt. Zdecydowanie jest to polecane w szczególności dla rodzin, które nie szukają zbyt zaawansowanych rozwiązań ponieważ mają pełną świadomość tego, że zmarły w żadnym wypadku nie lubił przepychu i by sobie tego nie życzył.

Jednak możemy także zdecydować się na pomnik. Jest to nieco bardziej zaawansowane rozwiązanie niż zwykły nagrobek, ponieważ bardzo często jest on przyozdobiony jakimiś figurkami lub też rzeźbami. W naszej kulturze często nagrobek to właśnie oznaczone miejsce pochówku, z kolei pomnik stanowi gotowe, ozdobne miejsce, dzięki którym możemy uczcić pamięć zmarłego. Więcej informacji w tym artykule.

loading
×