warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że każdy zdaje sobie sprawę z tego, jakie usługi pogrzebowe oferuje profesjonalny zakład pogrzebowy. Jak się jednak okazuje wcale tak nie jest i wiele osób nie ma zielonego pojęcia, czego tak naprawdę można oczekiwać od zakładów pogrzebowych.

Co tak naprawdę oferuje zakład pogrzebowy?

Doświadczony zakład pogrzebowy zajmuje się nie tylko organizacją pochówku od a do z, ale również reprezentuje swoich klientów w urzędzie stanu cywilnego i pomaga w wyrobieniu aktu zgonu. Po śmierci osoby bliskiej wiele osób może nie czuć się na siłach, aby samodzielnie załatwić wszystkie formalności związane z ZUS-em i rozliczeniem zasiłku pogrzebowego, dlatego też wsparcie profesjonalnej firmy jest najlepszym rozwiązaniem. Warto wspomnieć również i o tym, że bardzo wiele zakładów pogrzebowych zajmuje się także bezpośrednią sprzedażą trumien, urn i sarkofagów.

Jakie są dodatkowe usługi pogrzebowe?

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że zakłady pogrzebowe zajmują się sprzedażą kwiatów pogrzebowych do kaplicy oraz sprzedażą odzieży żałobnej dla zmarłej osoby. Bardzo wiele firm zapewnia swoim klientom także kompleksowy montaż/demontaż pomnika oraz kremację. W dzisiejszych czasach wiele zakładów pogrzebowych oferuje również oprawę fotograficzną pogrzebów i organizację stypy żałobnej.

usługi pogrzebowe

Sprzątanie grobu

Dobry zakład pogrzebowy może pomóc nie tylko w zarezerwowaniu miejsca na cmentarzu, ale zapewni także profesjonalne sprzątanie grobu po pogrzebie. Na naszym rynku jest wiele rzetelnych firm, które oferują całoroczne sprzątanie grobu. Jest to doskonała propozycja przede wszystkim dla osób starszych, które z wiadomych przyczyn nie mogą zająć się samodzielnie sprzątaniem grobu.

Oprawa pogrzebów

Zakłady pogrzebowe udzielają także kompleksowego wsparcia przy oprawie muzycznej pogrzebów. Korzystając z usług rzetelnych firm zawsze można liczyć na porządne nagłośnienie i oświetlenie. Nie można zapominać także o sztucznej trawie, stojaku na urnę i wielu innych akcesoriach pogrzebowych. Dobry zakład pogrzebowy jest w stanie przygotować idealną ceremonię w wielu różnych obrządkach.

Transport osoby zmarłej

Jak powszechnie wiadomo zgodnie z prawem tylko zakład pogrzebowy może zapewnić przewóz zwłok ze szpitalna, kostnicy, domu i kaplicy. Wiele firm zapewnia także transport zwłok z zagranicy. W Polsce jest tylko kilka zakładów pogrzebowych, które mają uprawnienia do przewozu międzynarodowego zwłok, dlatego też osoby, które chcą sprowadzić ciało bliskiej osoby z zagranicy, powinny poszukać rzetelnej firmy, która oferuje tego typu usługi pogrzebowe. Do przewozu zwłok niezbędna jest także zgoda odpowiednich władz.

loading
×