warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
zakłady pogrzebowe funer

Ceremonia ostatniego pożegnania jest bardzo ważna. Pozwala ona bowiem godnie pożegnać się z bliską osobą oraz rozpocząć spokojne przeżywanie żałoby. Bardzo ważne jest więc to, aby wybrać zakład pogrzebowy, który zrobi wszystko, aby ceremonia pogrzebowa została przeprowadzona możliwie jak najgodniej. 

Kultura pogrzebu

Kultura pogrzebów ulega zmianie. Coraz częściej pogrzeb nie jest już tylko pochówkiem, ale to również swoistego rodzaju symbolika. Na pogrzebach coraz częściej rodziny decydują się przeczytać mowę pogrzebową, opowiedzieć o bliskim oraz wspomnieć go w gronie najbliższych. Ponadto coraz bardziej dba się o oprawę florystyczną, muzyczną oraz wszelkie akcesoria pogrzebowe. Na rynku pogrzebowym istnieje bardzo duży wybór trumien oraz urny, dlatego rodzina może wybrać możliwie jak najbardziej spersonalizowane akcesoria. 

Pomoc w formalnościach 

Formalności są czymś, co wywołuje dużą bezradność wśród rodzin. Wiele osób czuje się zagubiona w gąszczu formalności pogrzebowych. Doświadczony pracownik sprawdzonego zakładu pogrzebowego przejmie na siebie wszystkie obowiązki, w tym również te urzędowe. Na życzenie rodzin pracownik może uzyskać akt zgonu wystawiony przez urzędnika. Ponadto personel zakładu pogrzebowego organizuje wszystkie kwestie cmentarne, które załatwia z administracją lub zarządem cmentarza. 

Usługi pogrzebowe

Decydując się na zakład pogrzebowy warto zwrócić uwagę na usługi pogrzebowe. Niektóre domy pogrzebowe oferują o wiele więcej w tym opiekę nad grobami, usługi kamieniarskie, oprawę fotograficzną lub transmisję z pogrzebów online. Dobrze wybrać taką firmę pogrzebową, którą spełni wszystkie nasze oczekiwania i pomoże zaplanować pogrzeb z najmniejszymi detalami. 

Znalezienie odpowiedniego zakładu pogrzebowego jest bardzo ważne. Nie zawsze to, co polecają nam bliscy może być odpowiednie dla nas i spełniać nasze oczekiwania. Dlatego decyzja o wyborze zakładu pogrzebowego powinna zawsze być przemyślana oraz indywidualną decyzją każdej rodziny. Zakłady pogrzebowe można znaleźć za pomocą portalu pogrzebowe Funer, który oferuje spis najlepszych domów pogrzebowych w Polsce. 

loading
×