warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Zakłady pogrzebowe działają obecnie w większych i mniejszych miejscowościach, największy wybór firm dostępny jest jednak w największych miastach. Niestety wadą dużych miast są także wyższe ceny usług pogrzebowych, na które nie każdego stać.

Zakłady pogrzebowe w Gdańsku

W samym Gdańsku funkcjonuje kilkadziesiąt zakładów pogrzebowych, organizujących pogrzeby na różną skalę. Warto przy tym zaznaczyć, że niektóre firmy organizują uroczystości pogrzebowe nie tylko na terenie miejscowości, ale też całego Trójmiasta. Jest to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu też firmy zyskują większą liczbę klientów. Jednym z bardziej znanych i cenionych zakładów pogrzebowych jest zakład pogrzebowy Róża, znajdujący się w Gdańsku przy ulicy Hynka 55C. Firma oferuje pełen profesjonalizm, a w skład usług wchodzi transport zwłok oraz . Ten zakład pogrzebowy oceniany jest przez klientów bardzo dobrze i często polecany też przez osoby związane z branżą pogrzebową. Zakład pogrzebowy Róża posiada również trzy oddziały w Gdyni – więcej informacji na stronie roza24.pl.

usługi pogrzebowe

Wady i zalety pogrzebów w dużym mieście

Zakłady pogrzebowe w dużych miastach wojewódzkich często oferują znacznie wyższy poziom usług, niż te w mniejszych miejscowościach. Usługi pogrzebowe takie jak wspomniana winda pogrzebowa nie zawsze są realizowane w małych miastach. Ponadto na wysokim poziomie realizowane są ceremonie związane z pogrzebem. Dzięki temu rodzina zmarłego ma szansę uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu z prawdziwego zdarzenia. Zmarłemu oddaje się prawdziwy hołd, poprzez zgromadzenie wszystkich bliskich i znajomych na zorganizowanej w jak najdokładniejszy sposób uroczystości pogrzebowej.

Z drugiej strony warto jednak zwrócić uwagę na cenę, która w przypadku dużych zakładów pogrzebowych może być naprawdę wysoka. Cena usług pogrzebowych w dużych miastach i najbardziej cenionych zakładach pogrzebowych może wynieść nawet 5 tysięcy, co jest bardzo wysoką ceną, w porównaniu do pogrzebów w mniejszych miejscowościach. Oczywiście, funkcjonują również tańsze zakłady pogrzebowe, często jednak nie oferują pogrzebów na tak wysokim poziomie co konkurenci. Łatwo się domyślić, że nie każdego stać na urządzenie tak drogiego pogrzebu, zwłaszcza gdy organizuje go jedna osoba, a nie kilku członków rodziny. Ubezpieczenie nie zawsze pokrywa cały koszt pogrzebu, więc pochówek zmarłego członka rodziny wiąże się z dużym wydatkiem. Żałobnicy często kierują się więc oferowanym przez zakłady pogrzebowe cenami, a nie poziomem usług. Patrząc na to w ten sposób można dojść do wniosku, że organizacja pogrzebów w dużych miastach wojewódzkich ma więcej wad, niż zalet. Wszystko jednak zależy od indywidualnych czynników i sytuacji finansowej osób organizujących pogrzeb.

loading
×