warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Śmierć Bliskiej Osoby wywołuje w nas wiele skrajnych i bardzo trudnych emocji. Od smutku po gniew, wszystkie z nich towarzyszą nam w różnych etapach żałoby. Niestety, nawet w tak trudnej chwili należy zachować rozsądek i wykonać nasz obowiązek, jakim jest godne pochowanie człowieka.  

poradnik pogrzebowy omega

Zakład pogrzebowy OMEGA oferujący swoje usługi w Szczecinku, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańcom miasta. Aby ułatwić ten trudny okres pochowania ukochanej osoby, pracownicy zakładu przygotowali dla swoich klientów krótki poradnik pogrzebowy, który jest dostępny na ich stronie internetowej.  

W poradniku można znaleźć informację dotyczące postępowania w poszczególnych przypadkach śmierci, takich jak: śmierć w domu, śmierć w szpitalu, śmierć w wyniku przestępstwa.  

Jeśli śmierć nastąpiła w domu 

W sytuacji zgonu w domu należy wezwać lekarza rodzinnego, który stwierdzi zgon. Jeśli z powodu weekendu, godzin wieczornych lub świąt lekarz rodzinny nie jest dostępny, należy wezwać lekarza z Nocnej Opieki Lekarskiej lub pogotowie ratunkowe.

Po stwierdzeniu zgonu oraz otrzymaniu przez lekarza karty zgonu należy zawiadomić zakład pogrzebowy, który przewiezie ciało do chłodni. Warto pamiętać, że firma odpowiedzialna za przewóz ciała do chłodni nie musi być docelowym zakładem organizującym pogrzeb.  

Jeśli śmierć nadeszła w szpitalu lub hospicjum  

W takiej sytuacji należy od lekarza dyżurującego odebrać kartę zgonu. Następnie z kartą udać się do zakładu pogrzebowego, który ma być odpowiedzialny za zorganizowanie pogrzebu.  

Jeśli śmierć nastąpiła w wyniku przyczyn nienaturalnych 

Do przyczyn nienaturalnych zalicza się wypadek lub przestępstwo. W takiej sytuacji ciało zostaje przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej, gdzie następne wykonywane są odpowiednie badania, mające na celu ustalenie powodu zgonu. Dopiero po zakończeniu ekspertyzy, ciało zostanie wydane rodzinie, która następnie zgłasza chęć zorganizowania pogrzebu konkretnemu zakładowi pogrzebowemu.  

Taki poradnik w szybki sposób pozwala podjąć właściwe kroki w tych pierwszych tragicznych chwilach.  

loading
×