warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Każda śmierć kogoś nam bliskiego jest bardzo ciężkim momentem w naszym życiu. Mimo, że towarzyszy nam od wieków, nadal trudno nam się z tym pogodzić. Wszyscy jesteśmy tu tylko gośćmi, więc oprócz uroczystego i hucznego powitania, każdy z nas zasługuje też na godne pożegnanie. Pomoże nam w tym firma świadcząca usługi pogrzebowe Gdańsk.

Najważniejszym zagadnieniem dla wszystkich, którzy organizują pogrzeb, jest eksportacja, czyli przewóz zwłok do miejsca pochówku, ale również uroczyste wyprowadzenie zwłok do kościoła lub kaplicy przed pogrzebem. Bardzo ważny jest całodobowy transport zmarłych, ponieważ śmierć może nastąpić o każdej porze dnia lub nocy.

Oprócz przewiezienia ciała należy pamiętać również o formalnościach urzędowych, których jest sporo. Usługi pogrzebowe często nie obejmują tego ważnego aspektu.

Jeśli trumna podczas pogrzebu ma być otwarta, trzeba zabalsamować ciało zmarłego, czyli poddać go zabiegowi tanatopraksji. To zabezpieczy zmarłego przed rozkładem oraz zniweluje nieprzyjemny zapach.

usługi pogrzebowe

Pogrzeby w Gdańsku czasem mają formę kremacji. Jeśli myślimy o spaleniu ciała bliskiego po śmierci, należy zastanowić się czy inni krewni nie mają nic przeciwko takiej formie pogrzebu. Nie jest ona zbyt popularna w naszej kulturze i religii. Należy też pamiętać, że polskie prawo zabrania przechowywania urny w domu. Urna z prochami może być przechowywana wyłącznie na cmentarzu.

Jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę: zakład pogrzebowy Gdańsk, to nie zawsze oznacza to, że firma znajduje się na terenie Gdańska, tylko jest gdzieś w Trójmieście. Warto więc wcześniej się dowiedzieć o siedzibie firmy. Nie każdy zakład pogrzebowy oferuje prace kamieniarskie, więc o to też warto zapytać.

pogrzeby gdańsk

A co po pogrzebie? W polskiej tradycji nieodzownym elementem pogrzebu jest stypa, czyli wspólny obiad członków rodziny i bliskich zmarłego. Wybierzmy firmę, która oprócz organizacji pogrzebu, oferuje również wsparcie w organizacji stypy.

Po wszystkim warto również sięgnąć po pomoc psychologiczną. Każda śmierć jest wydarzeniem, które należy przepracować z terapeutą.

Wszystkie wyżej wymienione usługi oferuje zakład pogrzebowy Róża z Gdańska, którego ofertę można zobaczyć tutaj.

Tagi:pogrzeb

loading
×