warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Śmierć osoby bliskiej jest sama w sobie zdarzeniem trudnym i traumatycznym. Wszystkie formalności, których trzeba dopełnić przed pochówkiem nie ułatwiają żałoby, a sytuacja może się znacznie skomplikować, jeśli do śmierci bliskiego doszło poza granicami naszego kraju.

Anglia od zawsze była najpopularniejszą destynacją emigrantów zarobkowych, część z nich postanowiła tam pozostać i coraz częściej można spotkać się z sytuacją, gdy rodzina pragnie pochować w kraju kogoś zmarłego w Zjednoczonym Królestwie. Od czego zacząć?

kolumbarium

Kremacja zwłok w UK

Sprowadzenie zwłok do kraju nie nastręcza wielu problemów, ale może stanowić koszt nie do przeskoczenia. Dlatego coraz więcej bliskich, decyduje się poddać ciało kremacji na miejscu, a do Ojczyzny sprowadzić urnę z prochami, którą będzie można pochować w kraju. Aby poddać zwłoki kremacji należy najpierw znaleźć odpowiedni zakład pogrzebowy, który się tym zajmie.

Dobrym miejscem na poszukiwania będzie strona https://kremacja-zwlok.co.uk/. Prowadzona jest w języku polskim specjalnie dla Polaków, co niweluje barierę językową a także ściąga z barków rodziny pogrążonej w żałobie konieczność osobistego załatwiania formalności, które ze względu na różnice w prawie, mogą być skomplikowane dla osób, które nie mają z nimi styczności, a dodatkowo w przypadku śmierci za granicą, łączą się z czasami wielokrotnym odbywaniem podróży między miejscem śmierci bliskiego a miejscem, w którym ma być pochowany, co generuje kolejne koszta.

Transport urny z prochami do kraju

Jeśli taka jest wola Rodziny, przed transportem do Polski można odprawić ceremonię pożegnalną dla angielskich przyjaciół i znajomych a dopiero potem przetransportować urnę z prochami do kraju. Istnieje zarówno możliwość samodzielnego przetransportowania urny z prochami zmarłego własnym samochodem, lub zorganizowania transportu przez firmę pogrzebową do Polski, z zachowaniem wszystkich zasad etyki i godności. Kremacja za granicą to dobry wybór, aby dać zdjąć sobie ciężar z barków w tak trudnych chwilach.

loading
×