warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Organizacja pochówku osoby zmarłej, to tak naprawdę obowiązek jej bliskich. W sytuacji, kiedy w grę wchodzą emocje z tym związane, zadanie jest niewątpliwie bardzo trudne. Oczywiście można wziąć się w tak zwaną garść i wszystko załatwić samodzielnie lub skorzystać ze wsparcia firmy jaką jest zakład pogrzebowy. W tym artykule podamy kilka ważnych wskazówek, które niewątpliwie okażą się pomocne podczas organizowania pochówku w mieście Bydgoszcz.

Jakie formalności należy załatwić przed organizacją pogrzebu?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że organizacja pogrzebu powinna być poprzedzona pozyskaniem aktu zgonu. Wyżej wspomniany zostaje wydany rodzinie osoby zmarłej na podstawie karty zgonu, którą lekarz wystawia po śmierci. Dopiero dysponując aktem zgonu, można rozpocząć załatwianie wszelkich niezbędnych formalności związanych z organizacją pogrzebu. Jeżeli rodzina zmarłego nie czuje się na siłach, aby to zrobić, zawsze może skorzystać ze wsparcia wspomnianego wcześniej zakładu pogrzebowego jakim jest np. tutaj.

usługi pogrzebowe

Dlaczego warto współpracować z zakładem pogrzebowym?

Powodów zasadności tego typu współpracy jest naprawdę sporo. Przede wszystkim należy zacząć od tego, że zakład pogrzebowy może wspomóc rodzinę zmarłego już od samego początku. Mowa tu o wsparciu w zakresie załatwienia aktu zgonu jak i również miejsca na cmentarzu, w którym zostanie złożona trumna lub urna ze szczątkami zmarłego. Dodatkowo, osoby pracujące w zakładzie pogrzebowym przygotują ciało do pochówku, a także dostarczą je w pełnym poszanowaniu na ceremonię pogrzebową. Tego typu firma może wspomóc bliskich zmarłego w załatwieniu wszelkich formalności, związanych z pozyskaniem zasiłku pogrzebowego. Poza kwestiami urzędowymi ważne jest także to, że zakład pogrzebowy daje wsparcie, które jak wiadomo jest niezbędne w tak trudnej chwili. Dzięki temu, że jego pracownicy mogą zająć się wszystkim, rodzina ma możliwość skupieniu się na przeżywaniu uczuć, które towarzyszą jej w danej chwili i pozostaniu w zadumie.

loading
×