warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
Pogrzebowy marsz

Pogrzebowy marsz

Pogrzebowy marsz…  śmierci bliskiej nam osoby…

Na każdego wcześniej, czy później przyjdzie pora. Śmierć czyha na każdym rogu, jednak wbrew pozorom nie jest tak łatwo stracić życie. Różnorodność czasu i okoliczności śmierci znają najlepiej pracownicy branży pogrzebowej. Jedni umierają z wiekiem, inni z choroby, a jeszcze inni w tragicznych zdarzeniach, wypadkach itp. Mimo wszystko myśli o śmierci i pogrzebie, zwłaszcza swoim są przygnębiające i nie rzadko spychane są na ostatni plan.

Są osoby preferujące pochówek skromny, cichy, bez wystawnej trumny i pomnika, ale i bywają tacy którzy zadają hołdu po śmierci, stawiając na uroczystość ponad miarę. Wiele osób boi się myśleć o własnym pogrzebie z obawy o nadchodząca śmierć, tzw. wywoływanie wilka z lasu. Tymczasem przygotowanie za życia swego rodzaju scenariusza pogrzebu, pochówku jest bardzo rozsądnym rozwiązaniem, dzięki któremu łatwiej w przyszłości bliskim i rodzinie będzie spełnić ostatnią wolę zmarłego. Coraz częściej zakłady pogrzebowe oferują możliwość przygotowania preliminarza wydatków, ale również oferty konkretnych propozycji. Nikogo już nie dziwi wybór dla siebie trumny, czy zdecydowanie o rodzaju nagrobka, wyborze napisów itd. Oczywiście po śmierci realizujący pochówek najbliżsi mogą wybrać dowolny zakład pogrzebowy, niemniej wielu wybiera ten w którym to ostatnia wola zmarłego była sporządzana, o ile takowa możliwość istnieje.

Zwykle decydującą rolę spełnia położenie zakładu, jak i wyjście naprzeciw klientom. W pobliżu cmentarzy, szpitali znajduje się szereg zakładów oferujących swoje usługi pogrzebowe nie bez powodu właśnie w tych miejscach. Nie ma się co oszukiwać w smutku i żałobie rzadko kto ma chęć i czas na poszukiwania konkurencyjnych cen, czy sprawdzanie jakości, jaką reprezentuje dany zakład pogrzebowy. Wówczas liczy się lokalizacja zakładu i kompleksowa oferta. Trudno o reklamę zakładu pogrzebowego, a przecież to taka sama firma jak wiele innych. Klienci chwalą sobie całościową obsługę pogrzebu od zakupu trumien, przez dekoracje, transport, jak i oprawę muzyczną pogrzebu. Kiedy z wszystkich usług można skorzystać w jednej firmie, zakład pogrzebowy tego typu ma zdecydowanie większe szanse na popularność i polecenie niżeli słaba konkurencja.

Istotnym czynnikiem jest wówczas cena, jednakże warto pamiętać, że wiele rodzin nie oszczędza na pogrzebie bliskiej osoby, a wręcz przeciwnie. Oczywiście koszty są istotne, zwłaszcza dla osób uboższych, przy rosnących cenach wyprawienie pogrzebu pochłania nie małe sumy. Znacznie częściej stykając się z oferta i działalnością zakładu pogrzebowego mamy do czynienia przy okazji pogrzebu w rodzinie. Najczęściej tyczy się pogrzebu rodziców, czy dziadków, wówczas chcąc nie chcąc trzeba odwiedzić i wybrać zakład pogrzebowy. Bardzo ważnym elementem obsługi w zakładzie pogrzebowym jest umiejętność i chęć doradzenia rodzinie wyboru poszczególnych produktów, usług, nie zawsze rodzina ma pełne wyobrażenie pogrzebu, tego co by chciała dla zmarłego lub czego oczekiwał sam zmarły wobec swojego pochówku. Stosowne podejście do osób w żałobie pozwoli uczynić czynności związane z pogrzebem jak najmniej przykre.

 

Dodaj komentarz

loading
×