warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Śmierć bliskiej osoby zawsze jest szokiem. Stawia ona bliskich zmarłego w bardzo trudnej i delikatnej sytuacji. Kluczowe jest, więc znalezienie właściwego zakładu pogrzebowego, który pomoże w możliwie najlepszym załatwieniu wszystkich spraw związanych z pochówkiem zmarłego. Wybierając usługi pogrzebowe, trzeba zwracać uwagę na ich najwyższą jakość.

Karawany

Zakład pogrzebowy Cerber, którego ofertę można zobaczyć tutaj, świadczy swoje usługi na terenie województwa mazowieckiego, m.in w Nadarzynie i Antoniowie posiada nowoczesną flotę eleganckich karawanów. To ważne, by ostatnia podróż przebiegła bez problemów i w luksusowych warunkach. Czas żałoby, to niewłaściwy czas by przejmować się szczegółami takimi jak wygląd samochodu. O niego powinien zadbać sam zakład pogrzebowy.

Trumna

Wybór trumny jest bardzo trudny. Rodzina zmarłego musi zdecydować, czy chce, aby była ona w czasie ceremonii otwarta, czy zamknięta. W pierwszym wypadku – używa się trumien amerykańskich, czyli dzielonych na pół. O pomoc w podjęciu tej decyzji, warto prosić pracowników zakładu pogrzebowego Cerber. Osoby niezaangażowane emocjonalnie, będą potrafiły lepiej doradzić w wyborze, niż sami bliscy zmarłego. Choć, oczywiście to do nich należy ostateczna decyzja.

zakład pogrzebowy nadarzyn

Pożegnalne przemówienie

W katolickiej tradycji jest ono niedoceniane i często się je pomija. Czasami zmarły zostawia ostatnie słowa, które można publicznie przeczytać. Jest to przecież ostatni kontakt zmarłego z jego najbliższymi. W innych przypadkach, ktoś z rodziny lub przyjaciół czuje potrzebę powiedzenia kilku słów. Często wygłasza je nawet w imieniu samego zmarłego. Czasami, przemówieniu towarzyszą zdjęcia zmarłego. Można też poprosić księdza o wygłoszenie kilku słów pożegnania.

Kwiaty

Zakład pogrzebowy Nadarzyn świadczy kompleksową usługę w zakresie dostarczenia wieńców i wiązanek na grób. Warto ustalić ich dokładny wygląd oraz napisy na wplecionych w nie wstążkach. Kwiaty to bardzo ważny element ceremonii. Są kolejnym wyrazem pożegnania zmarłego. To sposób na wyrażenie żalu, bez używania słów.

loading
×