warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Prawobrzeżna Warszawa od lat była chętnie wybierana przez kolejne pokolenia ludności jako miejsce do życia. Rozkoszując się możliwościami, jakie dawało zamieszkanie w stolicy, nie można było zapominać, że po owocnych latach pracy trzeba gdzieś udać się na wieczny spoczynek. W XIX wieku powoli zaczynało brakować miejsc na pochówki, dlatego miasto zdecydowało się na zakup terenu na Bródnie. Pod koniec listopada 1884 roku pochowaną tam pierwszą osobę. Odtąd cmentarz Bródno był chętnie wybierany przez mieszkańców Warszawy, między innymi ze względów ekonomicznych. Dlatego czasem uważano go za cmentarz dla biedaków. W czasie lat wojny grobowce cmentarza Bródno służyły za domy dla żołnierzy podziemia. Także na tym cmentarzu mordowano cywilów warszawskich. Stał się on też polem bitewnym dla Niemców i Armii Czerwonej.

usługi pogrzebowe bródno

Choć Cmentarz Bródnowski – zwany też Bródzieńskim – o powierzchni ponad 114 hektarów jest już cmentarzem zabytkowym, jednak nadal istnieje możliwość, dla osób które zatroszczyły się o to wcześniej, bycia pochowanymi na wcześniej zarezerwowanym miejscu lub w istniejącym już grobie rodzinnym. O to, aby na tym zabytkowym cmentarzu mogły odbywać się jak najpiękniejsze pogrzeby, dbają firmy, świadczące usługi pogrzebowe w dzielnicy Bródno. Jest ich kilka, a wśród nich wyróżnia się firma Heron – usługi pogrzebowe Bródno – która w sposób szczególny troszczy się o organizację pogrzebów w dzielnicy Bródno.
Usługi pogrzebowe na cmentarzu Bródno muszą być świadczone ze szczególną dbałością o zabytki, znajdujące się w tym miejscu. Trzeba pamiętać, że niektóre groby liczą sobie ponad sto lat, a więc należą do dziedzictwa kultury, które musi być chronione.

Wszystkie zakłady pogrzebowe w Warszawie wiedzą, że aby świadczyć usługi pogrzebowe w dzielnicy Bródno – a przede wszystkim na cmentarzu – muszą otrzymać i przedstawić specjalne pozwolenie. Takie procedury i obostrzenia są konieczne i każdy szanujący się zakład pogrzebowy je respektuje. Wybierając więc firmę, która ma świadczyć dla naszych Bliskich Zmarłych usługi pogrzebowe na Bródnie, warto wziąć pod uwagę takie zakłady pogrzebowe, jak wspomniany Heron, który wyróżnia się nie tylko wysoką jakością uroczystości, które przygotowuje, ale i znajomością przepisów.

Tagi:Bródno, warszawa, zakład pogrzebowy Warszawa

loading
×